reklama

Pacquiao pobláznil Dauhá: Chci tu boxovat s Mayweatherem, nebo Khanem

Manny Pacquiao se stal oficiálním hostem boxerského šampionátu v katarském Dauhá. Manny Pacquiao se stal oficiálním hostem boxerského šampionátu v katarském Dauhá. autor: AIBA.org
Boxerský šampion Manny Pacquiao přijel do Dauhá na mistrovství světa. Právě zde by chtěl v titulovém souboji ukončit kariéru.

Dauhá – Po čtvrtečním poledni nasedl doma na Filipínách do soukromého tryskáče a proti proudu času se vydal do katarské metropole Dauhá na několikahodinovou návštěvu místa, kde se koná 18. mistrovství světa v boxu. Kdo? Osminásobný světový šampion v sedmi vahách Manny Pacquiao.

Do Kataru přicestoval na pozvání místního šéfa boxerského federace Jusufa Aliho al Kazima a předsedy světového boxerské federace AIBA Dr. Wu Ching-Kua z Tchaj-wanu. "Je skvělé zde mít takovou osobnost," poznamenal Wu. Po přivítání hvězdný Filipínec zamířil do sportovní haly, aby zhlédl odpolední čtvrteční program šampionátu.

Pacquiao nabil energií krajana

A vše bylo naplánováno dokonale - první souboj dne totiž obstaral jeho krajan Rogen Ladon, který v osmifinále váhy do 49 kilogramů porazil 3-0 na body vysoce favorizovaného Mexičana Joselita Velasqueze, dvojnásobného vítěze Panamerických her.

"Cítil jsem se dneska v ringu skvěle. Naše legenda Manny Pacquiao sledoval můj zápas a dodal mi energii, cítil jsem jeho podporu. Děkuji Bohu, že jsem porazil silného mexického soupeře a jsem jeden vyhraný zápas od medaile na světovém šampionátu," řekl pro oficiální web šampionátu Filipínec, který stejně jako jeho slavnější krajan boxuje v obráceném gardu.

Ještě před dodáním sil Ladonovi a následnému setkání nejen s ním, ale celou filipínskou výpravou, kdy to kolem něj chvíli díky fanouškům vypadalo jako při rejdění ve včelím úle, pohovořil brzo sedmatřicetiletý bijec také s přítomnými novináři. A potvrdil to, o čem se spekulovalo dlouho.

Chce boxovat právě v Kataru

"Můj příští zápas bude nejspíše mojí derniérou mezi šestnácti provazy. Chci se naplno věnovat politické kariéře. Koho bych chtěl vidět proti sobě? Floyda Mayweathera, Amira Khana, nebo Dannyho Garciu," vyjmenoval filipínský kongresman a dle mnohých budoucí prezident země tři potencionální rivaly z velterové váhy, proti kterým by se chtěl rozloučit se svojí více jak dvacetiletou profesionální kariérou.

A místo? "Líbilo by se mi boxovat zde v Kataru. A můj tým už na tomto úkolu pracuje," doplnil předvídaná slova. A jelikož podobný souboj s odpočívajícím Mayweatherem (kterého navíc sám Pacquiao několikrát už coby dalšího protivníka vyloučil a pak zase obrátil) nepřipadá jinde, než v Las Vegas v úvahu, daleko reálněji se jeví varianta duelu s bývalým sparing-partnerem Khanem.

Navíc indicií pro tuto bitvu lze najít více. Osmadvacetiletý Brit s pákistánskými kořeny totiž v zemi, kde se narodili jeho předci, nedávno otevřel boxerskou akademii. Aby toho nebylo málo, bude hostem AIBA v pátek. S Pacquiaem se ale v Dauhá, kde až do 16. října zůstal také český reprezentant Zdeněk Chládek, pro kterého skončilo MS v prvním kole, nepotká.

Box je lehčí než politika

"Jsem tu jen na otočku, večer letím zase domů. To ale vůbec nevadí, ať budu případně boxovat s Khanem, nebo Mayweatherem, budu připravený," vysvětlil hvězdný Filipínec, který se již plně zotavil z operace pravého ramene, které si poranil těsně před zápasem se svým velkým americkým rivalem.

"Co je těžší - box, nebo politika? Asi to druhé. Máte zodpovědnost za ty lidi, co si vás zvolili, co vám věřili, že jim pomůžete. Také proto už nechci svůj čas dělit a plně se věnovat své kariéře v kongresu," dodal.

Ještě před tím se mohou fanoušci těšit na jeho velkolepou rozlučku s bohatou sportovní kariérou. A že k ní dojde v Kataru a proti Amiru Khanovi, je po tomto týdnu vysoce pravděpodobné. Náhody v byznysu, kterým box je, totiž příliš neexistují. Jistoty ale také ne.

reklama