Čtvrtý den ZOH živě

16:30

Pondělní program olympijských her v Pchjongčchangu je u konce. Děkujeme za pozornost. Zítřejší online přenos začne přibližně v šest ráno českého času.

16:29

Zítřejší program her nabídne, pokud jej opět neovlivní počasí, jedenáct vystoupení českých sportovců. Na programu je alpské lyžování mužů a běh na lyžích, ve kterém budou závodit jak ženy, tak muži.

16:22

Norská skokanka na lyžích Maren Lundbyová získala v Pchjongčchangu olympijské zlato v historicky druhé soutěži žen pod pěti kruhy. Vedoucí žena Světového poháru potvrdila roli favoritky a porazila Němku Katharinu Althausovou a Japonku Saru Takanašiovou, které jsou za ní i v průběžném pořadí SP.

Maren Lundbyová v závodě na středním můstku na ZOH 2018 Maren Lundbyová v závodě na středním můstku na ZOH 2018 | Foto: Reuters
16:20

Výsledky skoků žen na středním můstku:

1. Lundbyová (Nor.) 264,6 b. (105,5+110 m), 2. Althausová (Něm.) 252,6 (106,5+106), 3. Takanašiová (Jap.) 243,8 (103,5+103,5), 4. Avvakumovová (OSR) 230,7 (99+102), 5. Vogtová (Něm.) 227,9 (97+101,5), 6. Iraschková-Stolzová (Rak.) 225,9 (101,5+99), 7. Križnarová (Slovin.) 223,2 (101+104), 8. Straubová (Něm.) 210,5 (98,5+98,5), 9. Itová (Jap.) 203,9 (94+93), 10. Seyfarthová (Něm.) 194,3 (102,5+90).

16:12

V Pchjongčchangu dnes několik stovek místních mužů běželo takzvaný "nahý maraton". Zatímco pořadatelé kvůli vichru a mrazu odložili například start obřího slalomu, nadšenci se ulicemi města proháněli jen ve spodním prádle. K maratonu se připojilo také 60 místních amerických vojáků.

15:55

Ze zítřejšího programu: Po dvou odložených závodech by v úterý v Pchjongčchangu konečně měl začít olympijský program ve sjezdovém lyžování. Pokud to počasí dovolí, pojede se v 3:30 středoevropského času kombinační sjezd a o tři a půl hodiny později slalom. Celkem se bude rozdělovat osm medailových kolekcí.

15:53

Norka Maren Lundbyová skočila ve finále na středním můstku úctyhodných 110 metrů a bere zlatou medaili.

15:32

Spojený tým hokejistek Jižní a Severní Koreje prohrál ve svém druhém vystoupení na turnaji opět 0:8. Tentokrát Korejky podlehly Švédkám, které si přesvědčivý náskok 4:0 vybojovaly už v první třetině.

15:24

Krčmářovi dnešní stíhačka nevyšla, po včerejším stříbrném závodě skončil až třicátý. "V posledním kole jsem bojoval o třicáté místo. Tady jsme na olympiádě a i když pojedu o padesáté místo, tak budu bojovat stejně. Nebylo to ideální, ale udělal jsem maximum," řekl.

15:09

Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wüstová vyhrála v Pchjončchangu závod na 1500 metrů a získala rekordní desátou olympijskou medaili. Česká reprezentantka Nikola Zdráhalová při druhém startu na hrách v kariéře obsadila jedenácté místo.

ZOH 2018, rychlobruslení 3000m Ž: Antoinette De Jongová, Carlijn Achtereekteová a Ireen Wüstová ZOH 2018, rychlobruslení 3000m Ž: Antoinette De Jongová, Carlijn Achtereekteová a Ireen Wüstová
14:55

První polovina olympijské soutěže sáňkařek byla dnes v Pchjongčchangu v německé režii. Reprezentantkám země, která v této disciplíně vyhrála všech pět závodů od Nagana v roce 1998, patří tři ze čtyř prvních míst. Vede obhájkyně titulu Natalie Geisenbergerová, jediná česká zástupkyně Tereza Nosková je na 27. místě z třiceti závodnic.

Sáňkařka Tereza Nosková na ZOH v Pchjongčchangu 2018 Sáňkařka Tereza Nosková na ZOH v Pchjongčchangu 2018 | Foto: Reuters
14:49

Kanadský akrobatický lyžař Mikaël Kingsbury potvrdil roli největšího favorita a získal v Pchjongčchangu poprvé olympijské zlato v jízdě v boulích. Rekordman v počtu vítězství ve Světovém poháru dnes vylepšil druhé místo ze Soči, kde ho před čtyřmi lety porazil krajan Alexandre Bilodeau.

Mikael Kingsbury v závodě boulí na ZOH 2018 Mikael Kingsbury v závodě boulí na ZOH 2018
14:40

Vichr hatí olympionikům i pořadatelům plány. Přeložen byl i obří slalom žen. Naopak ve slopestylu se závodilo a Ledecká chtěla za kolegyně ze snowboardingu stávkovat. "Přivázat se k zábradlí navzdory větru a minus 20 stupňům," plánovala.

14:26

Nikola Zdráhalová je zatím průběžně na pátém místě závodu rychlobruslařek na 1500 metrů.

Nikola Zdráhalová v závodě na 1500 m na ZOH 2018 Nikola Zdráhalová v závodě na 1500 m na ZOH 2018
14:15

O premiérové olympijské zlato v curlingu smíšených dvojic se v Pchjongčchangu utkají Kanada a Švýcarsko. O bronz budou bojovat smíšené páry Norska a Ruska.

13:59

Výsledky curlingu smíšených dvojic:

Semifinále: Kanada - Norsko 8:4, Švýcarsko - OSR 7:5.

13:57

Kompletní program, medailové pořadí národů a přehled českých účastí na olympiádě v Pchjongčchangu přehledně v infografice.

13:50

Pro zlato si ve stíhačce mužů stejně jako v Soči dojel vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade, který se po famózním běhu dokázal posunout z osmého místa po sprintu. Svou první velkou individuální medaili v kariéře senzačně získal teprve dvacetiletý Švéd Sebastian Samuelsson, který skončil druhý. Bronz vybojoval Němec Benedikt Doll.

Martin Fourcade ve stíhačce na ZOH 2018 Martin Fourcade ve stíhačce na ZOH 2018
13:36

Michal Krčmář na úspěšný sprint nenavázal, na střelnici sedmkrát chyboval a doběhl na třicátém místě.