reklama
6:20 • Zimní olympijské hry • 3. den

Třetí den olympiády v Koreji živě

Dobrý den. Vítáme vás u on-line přenosu ze druhého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Online přenos začne ráno přibližně v 6 hodin českého času.

6:24

Jednou z nejdůležitějších zpráv z nočního programu je přeložení závodů ve slopestylu kvůli silnému větru. Snowboardistka Šárka Pančochová se tak prozatím fanouškům nepředstaví.

6:32

Podle plánu už pokračovalo krasobruslení. Jevgenija Medveděvová v týmové soutěži na zimních olympijských hrách v Koreji překonala vlastní světový rekord v krátkém programu. Maximum posunula o 21 setin na 81,06 bodu. Přispěla k tomu, že výběr olympijských sportovců z Ruska je po krátkých programech druhý za Kanadou.

6:35

Noční výsledky curlingu smíšených dvojic:

7. kolo: Norsko - Čína 8:9, Finsko - USA 7:5, Kanada - Korea 7:3, Švýcarsko - OSR 9:8.

Pořadí: 1. Kanada 6 výher/1 porážka, 2. Švýcarsko 5/2, 3. OSR 4/3, 4. Norsko a Čína 4/3, 6. Korea 2/5, 7. USA 2/5, 8. Finsko 1/6.

6:39

První americké zlato na hrách vybojoval v mužském slopestylu, který se stihl odjet, teprve sedmnáctiletý snowboardista Redmond Gerard. Další medaile získali Kanaďané, druhý byl Max Parrot a bronz ze Soči obhájil Mark McMorris.

ZOH 2018, slopestyle M:  Redmond Gerard ZOH 2018, slopestyle M: Redmond Gerard
6:42

Ohlasy bronzové Veroniky Vítkové naleznete v přiloženém článku. Česká biatlonistka dosud neměla v Pchjongčchangu štěstí, to ale včera prolomila. "Přála bych si, aby můj úspěch nakopl i další z našeho týmu, a mohli jsme se tady na olympiádě ještě všichni radovat," řekla.

6:45

Právě teď v Pchjongčchangu probíhá týmová soutěž sportovních dvojic v krasobruslení. Za půl hodiny potom začne skiatlon, ve kterém se představí hned tři čeští závodníci. Martin Jakš, Petr Knop Aleš Razým. Kompletní program najdete zde.

6:53

Zdá se, že pořadatelé nakonec ženskou kvalifikaci ve slopestylu úplně zruší. Následovat by mělo zítra ráno dvoukolové finále se všemi závodnicemi.

7:06

"Myslím, že moc nezáleží, jakou medaili získáte, dokud můžete jezdit a skákat, jak nejlépe dokážete," prohlásil bronzový snowboardista ze slopestylu Mark McMorris. Obhajoba bronzové olympijské medaile ve slopestylu znamená pro Marka McMorrise jen příjemný bonus k tomu, že může po vážném zranění dál jezdit na snowboardu.

7:20

Před maličkou chvílí začal skiatlonový závod na 30 kilometrů s českou účastí. Na startovní listině jsou Martin Jakš, Petr Knop Aleš Razým.

7:32

Skiatlonový závod poznamenal hromadný pád krátce po startu. Jakš, Razým Knop pokračují.

ZOH 2018, skiatlon: pád po startu (Denis Špicov, Andrej Larkov a Simen Hegstad Krüger) ZOH 2018, skiatlon: pád po startu (Denis Špicov, Andrej Larkov a Simen Hegstad Krüger)
7:49

Příběh jako na houpačce. Nejdřív byla Kateřina Vojáčková v olympijské nominaci, poté z ní vypadla, na poslední chvíli se ovšem situace opět změnila a Vojáčková na olympiádu odcestovala. "Musela jsem to vstřebat, otočit všechna negativa na pozitiva a podívat se na to z druhé stránky," řekla Vojáčková.

7:59

Ženský závod ve slopestylu s Šárkou Pančochovou dozná změn. Kvalifikace se nepojede a všech 27 závodnic se představí rovnou v pondělním finále. To se podle informací Mezinárodní lyžařské federace FIS pojede jen na dvě jízdy místo obvyklých tří.

8:06

V polovině závodu na 30 kilometrů je nejlépe postaveným Čechem Martin Jakš na 18. místě se ztrátou necelé půl minuty na čelo. Petr Knop je 42. a Aleš Razým 51.

8:13

V přípravném hokejovém zápase před olympijskými hrami hrají zatím čeští hokejisté s Finskem po první třetině bez branek.

8:30

Připomeňme, že sjezd původně naplánovaný do dnešního programu pořadatelé přeložili. Zrušili ho kvůli silnému větru, jehož rychlost přesáhla 70 kilometrů za hodinu a mohla by ohrozit regulérnost závodu i bezpečnost sjezdařů. Náhradní termín organizátoři stanovili na čtvrtek 3:00 českého času.

ZOH 2018, zrušený sjezd ZOH 2018, zrušený sjezd
8:37

Norové ovládli skiatlon, obsadili kompletně první tři místa. První místo patří Simenu Hegstadu Krügerovi. Martin Jakš dokončil závod na devátém místě.

8:40

Začíná utkání žen v ledním hokeji mezi Finskem a Spojenými státy americkými.

8:54

Olympiáda je na sociálních sítích samozřejmě jedním z hlavních témat posledních dní. Podívejte se na výběr zajímavých příspěvků.

9:07

Martin Jakš obsadil ve skiatlonu deváté místo. Překvapivým vítězem závodu na 2×15 km se navzdory pádu krátce po startu stal Simen Hegstad Krüger z Norska před dvojicí krajanů Martinem Johnsrudem Sundbym a Hansem Christerem Holundem.

reklama