reklama

VIDEO Čeští fans jsou ve Vratislavi. A málem zbořili nádraží

V pátek před půl třetí přijel do Vratislavi fanouškovský speciál s českými příznivci na utkání mistrovství Evropy 2012 mezi Českem a Ruskem. Tomáš Kubánek
Podívejte se na video zachycující příjezd vlaku s českými fanoušky do Vratislavi, kde dnes zahájí český tým fotbalové mistrovství Evropy utkáním s Ruskem.

Vratislav - Česká fanouškovská obec ve Vratislavi se mezi půl třetí a třetí hodinou rozrostla o další stovky příznivců týmu Michala Bílka, který dnes čeká úvodní duel mistrovství Evropy proti Rusku (online zde). 

To totiž krátce po sobě dorazily na místní hlavní nádraží dva vlakové speciály Českých drah s téměř dvěma tisícovkami příznivců. "Josef Bican" vyrážel dnes ráno z Prahy a "Zdeněk Nehoda" z Brna přes Ostravu.

Až po strop zaplněné soupravy burácely už z dálky. Z oken vlály národní zástavy, vykukovaly hlavy rozjařených fanoušků s trojbarevnými čepicemi a šálami, řinčely trubky.

"Tak jsme tady" a "Češi, Češi" burácely hordy fotbalových nadšenců a soukaly se z vagonů. Jen co jich většina dostala na perón, spustili další chorály včetně světoznámého "Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop".

Sympatickému bláznění podlehli i něktěří Poláci, kteří se buď na příjezd Čechů přišli podívat nebo šli na vlak. Nakonec došlo na podávání rukou i s ruskými soupeři.

Kéž taková atmosféra vydrží až do konce páteční noci.

reklama