reklama

Obrozený Kadlec: Góly mě těší, výhra by ale hřála více

Václav Kadlec se prosadil v Rotterdamu dvakrát, Sparta ale vedení neudržela. Václav Kadlec se prosadil v Rotterdamu dvakrát, Sparta ale vedení neudržela. autor: CPA - Eduard Erben
Smíšené pocity se honily hlavou sparťanského útočníka Václava Kadlece, který v zápase Evropské ligy na půdě Feyenoordu Rotterdam zazářil dvěma vstřelenými góly.

Rotterdam - Smíšené pocity se honily hlavou sparťanského útočníka Václava Kadlece, který v zápase Evropské ligy na půdě Feyenoordu Rotterdam zazářil dvěma vstřelenými góly, ale nakonec jej stejně mrzela remíza 2:2.

Dvacetiletý ofenzivní univerzál ale před odvetou neztrácí optimismus, nerozhodný výsledek podpořený dvěma góly jsou podle něj slušnou výchozí pozicí. Bezprostředně po utkání však neskrýval rozčarování.

Kadlec: Teď jsem naštvanej

"Teď jsem naštvanej a zklamanej. První půli jsme měli skvělou, k ničemu jsme je nepustili. A pak si necháme dát takové dva góly. Je to škoda," uvedl Kadlec. V prvním poločase sám prožil asi nejlepší chvíle kariéry. Natěšený stadion De Kuip hučel zklamáním, když Kadlec ve 23. minutě a za další čtyři minuty Spartě sám zařídil dvoubrankový náskok.

"Moc mě to těší, každý gól je výborný, navíc v takovém zápase," líčil Kadlec. Mohl slavit i hattrick, ale v páté minutě selhal při sólovém úniku. "Blesklo mi hlavou, že to může být problém nevyužít takovou šanci, ale pořád jsem věřil, že dám gól později," popisoval Kadlec, který dnes zvýšil své naděje na to, že by mohl na začátku září být v reprezentaci na startu světové kvalifikace.

Když budeme hrát stejně, postoupíme, tvrdí mladík

Spartě se v Rotterdamu prý vymstila pasivita v závěru. "Feyenoord měl tlak, ale dlouho žádné velké šance neměli a do ničeho se nedostávali. Až na konci se k nim nějak odrazil míč a vyrovnali z toho. Škoda," podotkl Kadlec.

Přesto, že Sparta dnes neudržela nadějné dvoubrankové vedení, před odvetou je Kadlec dál optimistou. "Když podáme minimálně stejný výkon jako dnes, tak postoupíme. Hrajeme doma, budeme po tomto výsledku favoritem. Ale je to padesát na padesát," dodal Kadlec.

reklama